Yolcu

Yolcu

Ünal Güner

Kendimi tanımlarken kullanmayı en çok sevdiğim sözcüktür “yolcu”. Hayatı bir yolculuk olarak görürüm. Benim için önemli olan hedefe ulaşmak değil bu yolu en iyi şekilde ve keyif alarak yürümektir. Bu yüzden de bu isimle yazılmış bir kitabı kaçıramazdım. Hele ki Ünal Güner tarafından yazıldıysa.

Ünal Güner de aslında tam da aynı metaforu kullanarak adlandırmış bu kitabı. Kahramanın kendine yolculuğunu anlatıyor. Bu yolculuğun ilk aşamalarında epey bir yaşam amacımı aramışlığım vardır. Yürüdükçe aslında amacımın kendimden kendime bir yolculuk olduğunu ve kendi potansiyelimi gerçekleştirmek olduğunu fark ettim. Bunu fark ettiğimden beri de önümde bu konuda beni destekleyen bir çok kapı açıldı. Ben olduğum kişiye dönüştükçe, maskelerimden arındıkça yolum gittikçe aydınlandı ve bütünün faydasına yapabileceğim şeyleri de daha net görebilmeye başladım. Bu tabii ki benim yolculuğumdan örnek. Herkesinki çok farklı olabilir.

Ünal Güner de kitabına Anka kuşunun hikayesi ile başlıyor. Hikayeyi, bu yolculuktaki yedi kapıya bağlıyor. Her kapının özelliklerini ve geçmek için anlaşılması gerekenleri anlatıyor. Bazen de hayatımızı kolaylaştırıcı bazı pratikler öneriyor. Kendi özü ile tanışmak isteyenler için yazılmış bir kitap. Buna hazır olanlara tavsiye ederim.

Kitabın arka kapağındaki şu söz ise benim uzun zamandır hayata bakışımı çok güzel özetliyor: “Sahiplendikçe korkuların, sahip çıktıkça güvenin artar”

Bir de yine bir çok danışanımla paylaştığım bir bilgiyi bu kitapta da görmek beni çok yüreklendirdi:

“Süreci yaşarken zaman kaybediyoruz gibi görünüyor ama sürecin içinde bütünüyle bulunabildiğimizde aslında zaman kazanıyoruzdur. Zamanı daha iyi kullanabilmeyi öğrenebildiğimiz yerde kazançtayızdır. Zaman kaybetmiyoruzdur, kazanıyoruzdur.”

Uzun lafın kısası siz de kendinizden kendinize bir yolculuğa hazırsanız ya da zaten çıktıysanız bu kitap kesinlikle ilginizi çekecektir.

  • ISBN 978 625 441 793 1

  • Destek Yayınları: Kasım 2022

Benzer Gönderiler