Sizden Gelenler

"Merhabalar herkese, ben İlhan.
22 yaşındayım ve Trabzonluyum. İdil hocamla okulumun köklü kuruluşlarından biri olan ODTÜ İstanbul Mezunlar Derneği’nin düzenlediği bir Mentorluk Programı sayesinde tanıştım. Bu tarz bir etkinliğin içerisinde Menti olarak yer almak beni heycanlandırmasının yanı sıra biraz da stresli hissettirmiyor değildi zira “Mentor” olarak nitelediğimiz bazı insanların katı ve mesafeli yaklaşımları beni bazı ön yargılara sürüklüyordu. Lakin İdil hocamla tanışır tanışmaz onun bana olan samimi ve mütevazi tutumu beni kendisine hayran bıraktı. Her görüşmemiz bir Mentor-Menti ilişkisinden ziyade arkadaş ilişkisi içerisinde büyük bir zevkle gerçekleşiyordu ve bir sonraki görüşmeyi iple çekiyordum desem abartmış olmam herhalde. Ayrıca alanına olan hakimiyetiyle de bana güven veriyor ve ufkumu her görüşmemizde bir nebze daha genişletiyordu. İdil hocamı hakkıyla anlatmak her ne kadar bu satırlara sığmasada söyleyeceğim tek bir şey var ki onunla tanışma fırsatı yakaladığım için çok mutluyum. Şimdiden onun öğrencisi yahut danışanı olacakları oldukça şanslı görüyorum, sevgiler."
İlhan Can Batmaz, 22, Trabzon
"İdil hocam ile mentorluk programında çalışmak hem bireysel hem de kariyer anlamında farkındalık kazanmama destek oldu. Kendi değerlerimi keşfetmemi sağlayarak ileriye dönük kararlarımı kendime uygun bir şekilde almama olanak sağladı. Görüşmelerimizde hiçbir çekinme, yargılanma hissettirmediği aksine samimi bir ortam olduğu için kendimi açıkça ifade edebildim ve bu şekilde kendimi daha iyi tanıdım"
Nazlıcan Opruk, 24, Ankara
Hayatım boyunca zorlu süreçler ile karşılaştığımda stres yönetimimi tam anlamıyla kontrol edemeyen biriydim. Hayatlarımız boyunca sürekli değişim halindeyiz ve alışılmışın dışında birçok olayla karşı karşıya geliyoruz. İnsanın kendi alıştığı ortamından uzaklaşması onu çoğu zaman korkutup stres ile baş etmeye zorlamaktadır. Tam da böyle zamanlarda olaylara karşı bakış açımı değiştirmemi sağlayan ve stres yönetimimi kontrol altına almama yardımcı olan Well-Being programı ve İdil hocam imdadıma yetişti. Bir dönem boyunca haftada en az bir seans görüşme yapmamız kendimi o kadar güçlü hissetmeme yardımcı oldu ki artık korkularımla yüzleşmek beni strese sokmuyor. Program boyunca değer yargılarımızı sorguladığımız, kim olduğumuzu sorguladığımız, yaşadığımız anda kalabilmeyi öğrendiğimiz, bizi üzen olayları ve insanları affettiğimiz anları ve sonrasında yaşadığımız mutluluğu paylaştık beraber. İdil hocamdan öğrendiğim her şey benim için çok değerli. Hayatımdaki negatifliği pozitifliğe çevirebilmemi, sırtımızda yük ettiğimiz her şeyden kurtulabilmeyi, anda kalıp o an o duyguları hissetmenin önemini ve zevkini ondan öğrendim. Yollarımız kesiştiği ve hayatıma dokunduğu için çok şanslıyım. Her şey için çok teşekkürler İdil hocam.
Şeyma Yolcu, 24, İzmir
"Satırlarıma iki kelime ile başlamak istiyorum: Sorun Yönetimi... Hepimizin ortak noktası aslında yaşadığımız sorunlar, ancak farklılaştığımız – ve başarıya ulaştığımız – taraf ise tamamen onlara nasıl yaklaştığımız ile alakalı. İşte ben bu farkındalığı ve farklılığı İdil Göksel sayesinde keşfettim. Üniversite yıllarımda öğrendiğim en değerli unsur işte buydu. Kendisi ile yapmış olduğumuz mentorluk seanslarında benim – küçük veya büyük ayırtmaksızın – bütün sorunlarımı pür dikkat dinleyerek en iyi çözümün bende olduğunu, sorunlara karşı şikayet etmenin sadece bu çözüme giden yolu uzattığını farketmemi sağladı. Benim hayatımdaki en önemli kırılma anı işte tam da buydu. ‘Hayatta herşeyin bir nedeninin olduğuna’ inanan bir insan olarak iyi ki de İdil Göksel ile yollarımız kesişti, diyorum. İyi ki varsınız. "
Dr. M. Erdem Delice, 33, Malta
"Kendimi bildim bileli kaygı ve kontrol sorunlarım var, geçmişte bu durum ek olarak öfke problemlerine de yol açardı. Ne yazık ki hayat, ne şartlarda yaşıyor olursanız olun, bu sorunların tetikleyicileriyle dolu. İdil hocamın bana kattığı en kıymetli şey ise bu durumlarla baş etme becerisi. Kendisinden öğrendiklerim, ne zaman kendimi hayatla bir kavga içinde bulsam kendime hatırlattığım şeyler. Ondan kazandığım farkındalığın beni değiştirdiği nokta sadece kaygı yönetimiyle sınırlı değil. Koçluk seansımızın öncesindeki benliğimi kaygılı ve öfkeli biri şeklinde hatırlıyorum mesela, ama geriye dönüp baktığımda kendimde 2015 ve sonrasında sakinlik ve kabulleniş adına çok büyük bir değişim gözlemliyorum. Geçmişte öfkeli biri olduğumu neredeyse hatırlamakta güçlük çekiyorum bugün, artık birçok durum bende kolay kolay öfke uyandıramadığından. Bu hayatımın her alanına, tüm ilişkilerime olumlu biçimde yansıyor. Bugün olduğum kişiyle, sahip olduğum mizaçla çok mutluyum ve bunu hissedebilmek aslına bakarsanız gerçekten büyük bir şans. İdil hocamın çok büyük etkisi var bu dönüşümde ve sırf bu yüzden karşılaşmamızın tesadüf olmadığını düşünüyorum Hiçbir şey sihirle aniden değişmiyor tabii ki ve dönüşüm de iniş ve çıkışlarıyla geliyor. Bazen hayat oldukça zorlaşabiliyor ve insan kat ettiği ilerlemeyi unutabilecek kadar meşgul hale gelebiliyor. Bu yüzden yine bu yazıyı şu anda yazıyor olmamın tesadüf olmadığını düşünüyorum çünkü kendime İdil hocadan öğrendiklerimi hatırlatmamın gerektiği bir dönemden geçiyordum! Kendisini tanımak hayatımdaki en şanslı olaylardan biriydi ve beni bugün bile hala daha iyiye yönelttiği için kendisine ne kadar teşekkür etsem az.
İdil Ekim Erdoğan, 30, İsveç
" Web sitesine baktığımda gördüğüm samimi, keyifli ve spritüel İdil hocam, kendisini tüm içtenliğiyle yansıtmış. Sakinliğiyle, huzuruyla, iç görüleriyle insanı rahatlatan ve yolculuğunu güzelleştirmesine vesile olan harika mentor İnsanların yaşamına sihirli bir şekilde dokunan güzel insan. Benim yolculuğum Yaşam Atölyesinin programında kesişti. Programdaki mentorumdu. Her takıldığımda fikirlerimin netleşmesine yardımcı olarak harika bir yol arkadaşı oldu benim için. Farklı atölyelerine de katıldım. Hem ruhen hem de hayatın içinde karşılaştığımız sorunlar ile mücadele verirken bizleri düşündürerek farklı açılardan yaşamı idrak etmemizi sağlayan bakış açısına sahip. Bendeki yeri hep baki kalacak. Dokunacak daha çok yaşamın beklediğine eminim. İyi ki tanımışım"
Nihal EFE, 35, İzmir
"Lpsum cras excepturi faucibus, habitant sapien nam vestibulum osuere nihil cupidatat consectetur! Diam sit? Dolor ulehenderit atque quam pharetra"
Alice Griffin
Tracker
"Dui vulputate posuere suscipit, dictum eaque, senectus maiores sit, platea minima la rep as libero felis expedita minim, sagittis nec! Voluptate diamlo"
Amanda Wells
Styler
"Hic nonummy laboriosam ducimus! Tempora iure, veniam doloreearum phasellus! Penatibus augue soluta corrupti! Non de Penatibus"
Ethan Little
Player
"Earum, ac, repellendus. Penatibus reiciendis vehicula netus massa aute pede voluptatem curae! Risus laborum tellus. Hendrerit"
Heather Fowler
Client